Rozwiązanie BC w przedsiębiorstwach wielooddziałowych

Stworzone przez Commvault oprogramowanie do backupu i archiwizacji Simpana zapewnia wysoki poziom integracji z aplikacjami i systemami zarządzającymi środowiskami wirtualnymi. Producent współpracuje z różnymi dostawcami pamięci masowych, aby zagwarantować uniwersalność swojego rozwiązania.

Innowacją w oprogramowaniu Simpana jest także funkcja DASH Copy, która zmienia proces wykonywania replikacji danych. Wykorzystuje unikalny sposób zarządzania deduplikacją, który zapewnia użytkownikom tworzenie wielu kopii danych. Można to określić jako replikowanie tylko unikalnych danych po procesie deduplikacji, dzięki czemu minimalizowany jest ruch w sieci rozległej (WAN). Funkcję DASH Copy można wykorzystać do szybkiego tworzenia kopii danych w innej lokalizacji, co umożliwia ich odzyskanie w przypadku awarii. W rezultacie nie trzeba wykonywać klasycznej i kosztownej replikacji bazującej na macierzach.

Funkcja DASH Copy jest również znakomita do obsługi rozproszonych baz, w przypadku których użytkownicy chcą zachować lokalną, nieduplikowaną kopię danych oraz szybko i skutecznie przesyłać drugą kopię do zapasowej lokalizacji.

Wszystkie funkcje oprogramowania Simpana opracowano od podstaw w firmie Commvault, bez wykorzystywania technologii i uzupełnień pochodzących z innych producentów. A, co najważniejsze, działanie systemu nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych skryptów usprawniających jego pracę.

Wsparcie dla partnerów

Commvault oferuje swoje rozwiązania wyłącznie w kanale partnerskim. Firmy zainteresowane odsprzedażą rozwiązań do backupu i archiwizacji Simpana powinny rozważyć przystąpienie do programu partnerskiego PartnerAdvantage. Oferuje on tradycyjny model sprzedaży licencji i usług, jak również możliwość rozpoczęcia współpracy jako dostawca usług w modelu Cloud Service Provider.