Ścieżka certyfikacji Commvault w S4EDU.

Od czerwca 2018 roku, w S4EDU dostępne jest szkolenie CommVault Master Class, które stanowi, po Professional i Engineer, trzeci poziom certyfikacji CommVault - poziom Master. To dobra okazja, żeby przypomnieć całą ścieżkę certyfikacji dla inżynierów i administratorów zajmujących się bezpieczeństwem danych i przybliżyć poszczególne szkolenia.

S4E S.A. jako autoryzowany dystrybutor CommVault, posiada także status CommVault Autorized Training Partner, spełniając tym samym wysokie wymagania jakie stawia centrom szkoleniowym producent. Posiadamy w naszych szeregach wykwalifikowanych trenerów, praktyków, dzięki którym szkolenie pierwszego poziomu Professional od ponad 6 miesięcy odbywają się także w języku polskim. Profesjonalnie przygotowane środowisko szkoleniowe pozwala na prowadzenie laboratoriów i zajęć praktycznych, a inżynierowie służą wsparciem także w ramach usług utrzymania.

 

Ścieżka certyfikacji CommVault

CommVault oferuje trzy poziomy certyfikacji – Professional, Engineer i Master:

 

Na obecną chwilę S4EDU prowadzi kursy przygotowujące do certyfikacji na trzech poziomach Professional, Engineer i Master.

 

Poziom Professional

Otrzymanie certyfikatu CommVault Certified Professional Certification wymaga odbycia jednego 5 dniowego szkolenia oraz zdania egzaminu. Szkolenie na tym poziomie prowadzone jest w języku polskim przez certyfikowanych trenerów S4E SA.

Szkolenie Commvault Professional 

Szkolenie przeznaczone jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem kopii zapasowych,  z archiwizowaniem danych. Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie podstawowej konfiguracji, obsługi i zarządzania środowiskiem CommCell, po projektowanie skalowanych rozwiązań do przechowywania danych oraz instalacji i konfiguracji komponentów oprogramowania Next Generation Software and Data Platform Version 11 (dawniej Simpana). Kurs jest pierwszym w ścieżce certyfikacyjnej Commvault.

 

Szkolenie trwa 5 dni i kończy się egzaminem certyfikacyjnym, który ma postać testu sprawdzającego wiedzę zdobytą podczas szkolenia i należy do niego przystąpić w terminie jednego roku od zakończonego kursu. Egzamin odbywa się w języku angielskim.

 

Poziom Engineer

Otrzymanie certyfikatu CommVault Certified Engineer Certification wymaga, aby uczestnik posiadał certyfikat CommVault Certified Professional Certification oraz ukończył szkolenie Advanced Infrastracture Design i pozytywnie zdał egzamin. Szkolenie na tym poziomie odbywa się w języku angielskim i jest prowadzone przez certyfikowanych trenerów CommVault.

 

Szkolenie Advanced Infrastracture Design 

Szkolenie Advanced Infrastracture Design to kolejne po Commvault Professional certyfikowane szkolenie Commvault. Szkolenie rozwija w znaczący sposób wiedzę z poprzedniego szkolenia dostarczając niezbędnej wiedzy do tworzenia architektury oraz wdrażania środowisk w oparciu o najlepsze praktyki producenta. Pozytywne zdanie egzaminu kończącego szkolenie pozwala na uzyskanie drugiego z trzech przewidzianych w ścieżce certyfikatów – Commvault Engineer. Szkolenie Advanced Infrastracture Design pozwala na głębsze zrozumienie architektury CommCell®, konfiguracji pamięci masowych oraz ochrony aplikacji w środowiskach wirtualnych.

Szkolenie trwa 3 dni i kończy się egzaminem certyfikacyjnym, który ma postać testu sprawdzającego wiedzę zdobytą podczas szkolenia i należy do niego przystąpić w terminie jednego roku od zakończonego kursu. Egzamin odbywa się w języku angielskim.

 

Poziom Master

Otrzymanie certyfikatu CommVault Certified Master Certification wymaga, aby uczestnik posiadał certyfikat CommVault Certified Engineer Certification oraz ukończył szkolenie Commvault Master Class i pozytywnie zdał egzamin. Szkolenie na tym poziomie odbywa się w języku angielskim i jest prowadzone przez certyfikowanych trenerów CommVault.

 

Szkolenie Commvault Master Class

Szkolenie Commvault Master Class zostało stworzone dla inżynierów i administratorów, w celu osiągnięcia najwyższego stopnia poziomu wiedzy na temat oprogramowania Commvault. Uczestnicy szkolenia szczególną uwagę poświęcą zrozumieniu zaawansowanych funkcji Commvault, takich jak: wirtualizacja, deduplikacja, zarządzanie snapshot’ami,  tworzenia kopii, archiwizacji, retencji, ochrony aplikacji oraz rozwiązywania problemów. Nabyta wiedza znajdzie zastosowanie w zaawansowanym zarządzaniu architekturą, rozwiązywaniu złożonych problemów oraz kompleksowym podejściu do codziennej administracji. Pozytywne zdanie egzaminu końcowego pozwala osiągnąć najwyższy stopień certyfikacji -  Commvault Master, wyróżniający spośród innych w branży.

 

Szkolenie trwa 5 dni i kończy się egzaminem certyfikacyjnym, który ma postać testu sprawdzającego wiedzę zdobytą podczas szkolenia i należy do niego przystąpić w terminie jednego roku od zakończonego kursu. Egzamin odbywa się w języku angielskim.

 

Zapraszam do kontaktu, chętnie odpowiem na pytania:

Grzegorz Szostak

CommVault Presales
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 667 260 191