White label brand - uniwersalna platforma do wirtualizacji

Firma AIC oferuje rozwiązania tzw. OEM, nazywane także „white label brand”. Jest to firma, która nie promuje własnej marki, ale bardzo często produkuje dla innych producentów, którzy budują rozwiązania i sprzedają je pod marką własną. Wielu klientów końcowych również wykorzystuje platformy AIC jako rozwiązanie systemowe bazujące na sprawdzonej technologii, bez skupiania się na kwestii marki czy producenta.

 

S4E może zaoferować rozwiązania firmy AIC w trzech obszarach:

  1. AIC jako platforma sprzętowa OEM, dzięki której Klient bądź Partner może stworzyć własne rozwiązania w oparciu o platformę AIC,
  2. Smart Rack i koncepcja Cloud in the box – oszczędność energii, zwiększenie efektywności energetycznej  oraz możliwość tworzenia serwisów chmurowych w bardzo szybki sposób dzięki gotowej platformie,
  3. Rozwiązania VSaaS - Video Monitoringing, gdzie oferujemy pełną platformę działającą w chmurze prywatnej, po to, żeby magazynować video z kamer z różnych lokalizacji.

 

AIC jako producent otwartej platformy, na której można samemu konfigurować gotowe urządzenie

Za jakość maszyn typu serwery albo storage odpowiadają głównie komponenty, z jakich zostały wykonane, tj. procesor, pamięci czy dyski twarde. W ofercie AIC, w przypadku procesorów głównym dostawcą jest firma Intell, natomiast dla pamięci i dysków twardych jest kilku dostawców, których sprzęt różni się technologiami, w jakich zostały wykonane oraz ceną. W porównaniu z produktami znanych dostawców, AIC nie promuje swojej marki jako producenta, tylko promuje całe rozwiązanie – obudowa z zasilaczem i płytą główną przystosowaną do obsługi konkretnych procesorów i podzespołów, które można kupić samodzielnie. Partner ma możliwość zaproponowania klientowi tańszego rozwiązania, ponieważ AIC nie ponosi kosztów związanych z promocją, a z drugiej strony istnieje możliwość doboru takich komponentów, które z punktu widzenia klienta są najbardziej optymalne. Przypomina to robienie komputera na zamówienie – klient wskazuje żądane parametry, a dostawca z szeregu możliwości różnych producentów wybiera te, które odpowiadają na potrzeby klienta i składa komputer. AIC można traktować jako platformę do zbudowania takich rozwiązań. Firma ma dużych klientów korporacyjnych należących do czołowych dostawców usług Cloud oraz serwisów społecznościowych, którzy kupują obudowy razem z płytą główną i na tej podstawie budują własne serwery i rozwiązania storage.

 

Optymalizacja kosztów, funkcjonalność i szybkość obsługi

Przewagą, jaką oferuje AIC są funkcjonalności. Chodzi tutaj o urządzenia z dużą ilością dysków, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja wielkości urządzenia względem pojemności dysków, które można tam włożyć. Dodatkowo AIC ma kilka własnych patentów związanych z instalacją urządzeń, dzięki czemu czas i koszty wymiany dysku twardego w storage  jest znacznie krótszy niż w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Smart Rack

AIC stworzyło rozwiązania wykorzystując idee Open Compute Project, które przyczynia się do ograniczenia zużycia energii przez sprzęt IT. Dedykowany Rack 19” zawiera w swoim wyposażeniu centralny zasilacz dla sprzętu aktywnego oraz system pasywnego chłodzenia w postaci ściany wentylatorów tzw „Fan Wall”. System może pracować z rozwiązaniami dostępnymi na rynku, ale dedykowany jest głównie do sprzętu AIC serii Smart, który nie posiada własnego zasilacza oraz wentylatorów. Scentralizowanie redundantnego zasilania na poziomie Szafy gwarantuje mniejsze zużycie energii oraz łatwiejsze serwisowanie w przypadku okresowych przeglądów. Koncepcja Smart Rack jest bardzo atrakcyjna zarówno dla średnich jak i dużych firm, które z uwagi na liczbę posiadanego sprzętu poszukują optymalizacji kosztów zużycia energii.

Cloud in the box

Jest to gotowe, działające rozwiązanie, które umożliwia budowanie usług w chmurze, czyli przejęcie przez dostawcę spraw związanych z obsługą hardware. Firma, która zgłasza się do dostawcy usług chmurowych definiuje swoje potrzeby w zakresie wykorzystania hardware, ale nie jest jego posiadaczem. Usługi w chmurze możemy podzielić na trzy podstawowe:

  • IaaS – Infrastructure as a Service
  • PaaS – Platform as a Service
  • SaaS – Software as a Service

Wykorzystując gotowe rozwiązanie hardwarowo softwarowe Klient lub Partner może świadczyć rozwiązania w chmurze zaraz po uruchomieniu rozwiązania.

W AIC kluczem jest to, że w prosty sposób każdy Klient i każdy Partner może tworzyć chmurę i usługi chmurowe nie posiadając specjalistycznych kompetencji – kupuje gotowe rozwiązanie do tego, aby oferować usługi swoim klientom, bądź zastosować w swojej firmie. Praktycznie jest to rozwiązanie, w którym wystarcza podłączenie do prądu.

 

Rozwiązania dla video monitoringu

VSaaS, czyli Video Surevilance as a Service to telewizja przemysłowa, system monitoringu wizyjnego, rozwiązanie rozproszone, które dzięki chmurze pozwala na podpinanie kolejnych kamer z różnych lokalizacji i przechowywanie wszystkich danych, zapisów wideo w jednym miejscu, dzięki czemu można optymalizować zasoby potrzebne do przechowywania danych. Przykładem takiego zastosowania może być uczelnia, na której każdy budynek ma własny system monitorowana z jednostką rejestrującą wydarzenia w danym obiekcie – w każdym budynku jest rejestrator, są dyski zbierające te dane i operator obsługujący urządzenia. W sytuacji, w której zastosowalibyśmy model usług w chmurze prywatnej, to wszystkie informacje byłyby zbierane w jednym miejscu. Dzięki temu można zoptymalizować koszty utrzymania i serwisowania takich danych. Jeśli uczelnia obecnie wykorzystuje w 10 lokalizacjach dyski o pojemności po 5 TB każdy, to w sumie ma 50 TB. Jeżeli w każdej lokalizacji te dyski są wykorzystane w 80%, to przenosząc wszystko do jednej lokalizacji, może zrezygnować z 10 TB obniżając koszty takiej instalacji. Do tego dochodzi łatwiejszy backup i obsługa.

 

Podsumowanie

W świecie zdominowanym przez dużych dostawców, warto poszukać rozwiązania, które swoimi parametrami  dorównuje a czasami nawet przekracza rozwiązania „markowe”. Zwiększające się zapotrzebowanie na sprzęt serwerowy i pamięci masowe, zmusza do poszukiwania optymalizacji kosztów, zwiększania łatwości serwisowania oraz wymiany bez konieczności przebudowy całego systemu. Takie rozwiązania oferuje AIC jako uniwersalną platformę, której celem jest dostarczanie wydajności dla rozwiązań budowanych przez Partnera lub Klienta końcowego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapisz się na webinar: Rozwiązania AIC - platforma dla Easy Open Stack. 

 

Chętnie odpowiem na Twoje pytania

Grzegorz Niziński
Business Development Manager Data Center & Infrastructure 
CDCP - Certified Data Center Professional - 5960745.20645729

+48 603 073 921
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.s4e.pl